Ośrodek Gawra położony jest bezpośrednio nad jeziorem Omulew, które wraz ze swą linią brzegową jest strefą ciszy. Z dala od zgiełku wakacyjnych miejscowości łatwo zatopić się w kojące dźwięki natury – szum trzcin, śpiew ptaków, odgłosy budzącego się poranka... Ośrodek Gawra to prawdziwa oaza spokoju i relaksu, a jego okolice to raj dla miłośników przyrody. Miłośnicy pływania i sportów wodnych mogą korzystać z prywatnej linii brzegowej Ośrodka. Na Gości czekają przestronne, komfortowe wyposażone pokoje z łazienką i widokiem na las. Zostały świeżo odnowione i funkcjonalnie umeblowane – posiadają wygodne łóżka, pojemną szafę, telewizor LCD. Do każdego pokoju dostaniesz się windą. Każdy pokój posiada własną łazienkę z kabiną prysznicową, ręcznikami i zestawem kosmetyków. Ośrodek Gawra słynie z ciszy, pięknej okolicy i wybornej kuchni. Restauracja w Gawrze to jedno z ulibionych miejsc Gości. Chlubą są tutaj tradycyjne, regionalne przysmaki, a także dania nowoczesnej kuchni przygotowane z lokalnych produktów. Z przestronnej sali restauracyjnej można wyjść bezpośrednio na taras widokowy i cieszyć się posiłkiem obserwując malownicze pejzaże jeziora Omulew. Rano organizowane jest pyszne śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Popularnością i uznaniem cieszy się gorący bufet z przyrządzanymi na miejscu posiłkami. Świeże pieczywo z lokalnych piekarni, wyrabiane na miejscu bez konserwantów wędliny i pasztety, własne wypieki, a do tego gorąca herbata, kawa i zimne soki – czy można lepiej zacząć dzień? O harmonię ducha i ciała można zadbać w Strefie Wellness & SPA na Mazurach. Tu zapomnisz o zmęczeniu i stresie, doskonale się wyciszysz i zrelaksujesz, zadbasz o swój wygląd i samopoczucie. W ofercie znajduje się sauna sucha, biosauna, hydromasaż, relaksacyjne i lecznicze masaże. Można korzystać także z siłowni i sali fitness.
Ośrodek Gawra jest malowniczo położony na Mazurach nad jeziorem Omulew w miejscowości Wikno, 17 km na północ od Nidzicy i 40 km na południe od Olsztyna.
Do Nidzicy można wygodnie dojechać drogą S7. W centrum miejscowości należy wjechać w drogę wojewódzką 545 (ul. 1 Maja) w kierunku północnym (znaki prowadzą na Szczytno). 8 km dalej, w wiosce Napiwoda należy zjechać z tej drogi w lewo, w kierunku Olsztyna i tą lokalną drogą dojedzie się do ośrodka. Z Napiwody pozostaje niespełna 8 km. Ośrodek Gawra mieści się po prawej stronie, nad jeziorem w wiosce Wikno. Odległość od Warszawy – 170 km, Krakowa – 460 km, Poznania – 320 km.
Do Nidzicy można dojechać busami, jest w niej także stacja kolejowa na trasie Działdowo-Olsztyn Główny.
Główną atrakcją Mazur bez wątpienia są jeziora i piękna przyroda. Ośrodek Gawra dysponuje prywatną linią brzegową wraz z pomostem oraz spokojną okolicą, nieskażoną turystycznym gwarem. Otaczające Ośrodek tereny przecinają liczne ścieżki i szlaki turystyczne, prowadzące przez najpiękniejsze leśne zakątki. Są tu także ścieżki rowerowe i doskonałe warunki do jazdy konnej. Miłośników przyrody z pewnością ucieszy bliskość rezerwatu przyrody Koniuszanka z wiekowym drzewostanem oraz płynąca tędy rzeka Omulew, będąca istnym fenomenem natury. Leśne ostępy zamieszkują sarny, jelenie i łosie, a także bobry, które upodobały sobie podmokłe obszary rezerwatu. Amatorów odkrywania historycznych miejsc na pewno zaciekawią pobliskie miejscowości:- Nidzica (15 km) – z gotyckim zamkiem krzyżackim z XIV wieku, odbudowanym po wojnie, obecnie mieszczącym Muzeum Ziemi Nidzkiej, poewangelickim kościołem z XIV wieku, średniowiecznymi założeniami obronnymi, fragmentami murów z basztami, XIX-wiecznym ratuszem, browarem oraz domami i spichlerzami z tego czasu - Olsztynek (35 km) – z gotyckim kościołem z XIV wieku, zamkiem krzyżackim, pozostałościami murów miejskich z basztami z XV wieku, wartym uwagi układem urbanistycznym starego miasta oraz skansenem – Muzeum Budownictwa Ludowego – prezentującego zabytkową drewnianą zabudowę Powiśla, Warmii, Mazur, Sambii i Małej Litwy - Szczytno (45 km) – z pozostałościami XIV-wiecznego zamku krzyżackiego, Muzeum Mazurskim, XV-wiecznym kościołem ewangelickim, a także zupełnie współczesnymi szczycieńskimi Pofajdokami – niewielkimi skrzatami, które opanowały centrum miasta. Przed Domem Kultury można zobaczyć pomnik Krzysztofa Klenczona – pochodzącego stąd członka zespołu Czerwone Gitary. W sezonie letnim w ostatni weekend lipca odbywają się Dni i Noce Szczytna - Pasym (35 km) – znana miejscowość wypoczynkowa nad jeziorem Kalwa, z pozostałościami średniowiecznych murów obronnych oraz małomiasteczkową zabudową i najstarszym kościołem na Mazurach. Objęte strefą ciszy jezioro Kalwa, którego linię brzegową urozmaicają liczne półwyspy, jest połączone z Jeziorem Leleskim, wiedzie przez nie atrakcyjny szlak kajakowy - Nieopodal Ośrodka, przy drodze, na skraju rezerwatu Koniuszanka, znajduje się zachowany bunkier z czasów II wojny światowej.
Pokój w klasie komfort z łazienką, wifi, tv, widokiem na las i możliwością dostawki dla dziecka do 12 lat
BB, Oferta zwrotna (P2-Z3, 16507)
- Codzienne śniadania - Bezpłatny parking - Internet Wi-Fi - Podatek VAT
Pozostałe usługi hotelu
Oferta, której szukasz jest chwilowo niedostępna. Zadzwoń do nas 22 212 05 00 lub zostaw maila, lub numer telefonu, a my przygotujemy najlepszą propozycję na Twoje wakacje.